Оренда залізничних вагонів через аукціони Прозорро.Продажі

Оренда залізничних вагонів через аукціони Прозорро.Продажі

Електроні аукціони були запущені державою з цілю створення прозорих торгів, у яких би могли приймати участь підприємства та фізичні особи. Замовниками таких торгів зазвичай є державні підприємства, які таким чином реалізують конфісковане майно боржників, ліквідованих банків, невикористані запаси Держрезерву, здають в оренду нерухомість та земельні ділянки. До цього списку приєдналась і Укрзалізниця. 

Укрзалізниця на основі електронних торгів здає в оренду залізничні вагони. Компанія не може одночасно використовувати усі свої вагони, тому було прийнято рішення про надання прав на оренду через виставлення їх на аукціони Прозорро.Продажі www.uub.com.ua. Таким чином особам та організаціям яким необхідні вагони мають змогу їх отримати, а Укрзалізниця отримує додаткові кошти.

Прозорро.Продажі почала свою роботу у 2016 році і з того часу зарекомендувала себе як надійний спосіб реалізації будь-якого майна. Крім цього торги на цій платформі безпечні та захищені від корупційного впливу. Про популярність платформи каже й загальна сума в 10 мільярдів гривень, яка була вилучена з продажів на аукціоні. Прозорість, відкритість та конкурентоспроможність забезпечується дворівневою системою торгів.

Де на першому рівні виступає Прозорро.Продажі. Прозорро адмініструє весь процес торгів, надає безперебійну роботу всієї системи та зберігаю базу даних про кожен виставлений лот.

Другий рівень у системі – це підключені до Прозорро торгові майданчики. Всі вони офіційні та повинні пройти державну акредитацію. Майданчики працюють як і з замовниками так і з покупцями, надають якісні послуги та клієнтську підтримку.

Українська Універсальна Біржа один з таки майданчиків, який співпрацює з Прозорро з самого заснування цієї платформи. Це офіційний майданчик, акредитований Міністерством економіки. Майданчик надає своїм клієнтам доступ до перегляду і участі у кожному з представлених на Прозорро аукціонах, забезпечує користувачів системою сповіщення та надає якісні клієнтські послуги, а персонал майданчика здатний надати відповіді та поради відносно проведення і участі в аукціонах.

Як прийняти участь в аукціоні

Сама платформа Прозорро не надає послуг з реєстрації і виступає лише як електронний майданчик для проведення торгів. 

Тому для участі в аукціонах спочатку потрібно зареєструватися на одному з майданчиків, наприклад, УУБ https://www.uub.com.ua/prozorro/sale/orenda-vagoniv/. Це необхідно для того щоб в процес торгів ніхто не міг втрутитись. 

  • Потрібно переглянути інформаціє щодо лоту, там зазвичай вказуються усі необхідні документи, стартова ціна, кроки на збільшення, терміни оренди.
  • Надіслати заявку на участь. Разом з заявкою також відправляються вказані документи, депозит та запропонована покупцем ціна.
  • Після закінчення прийому заявок починається аукціон, під час якого кожен з учасників може збільшувати свою цінову пропозицію згідно з запропонованим кроком збільшення.
  • Якщо до участі була подана тільки одна заявка, то покупець отримує пропозицію купити лот за стартовою ціною.
  • Система автоматично вирішує переможця, який зробив найкращу пропозицію.

Аукціони на Прозорро проходять анонімно і ніхто з учасників не знає кількість претендентів. Уся інформація публікується лише після чиєїсь перемоги. Кожен крок торгів, переможець і ціна стають доступні для громадськості.

До основних типів вагонів які виставляє на торги Укрзалізниця є зерновози, цементовози, криті вагони, хопер-зерновози та напіввагони.

Опубликовано:29.01.2020voltag