Як придбати електроенергію в Україні через біржу на відкритих торгах

Як придбати електроенергію в Україні через біржу на відкритих торгах

З 2019 року в Україні був запущений механізм, який дозволяє купувати електроенергію на електронних аукціонах. Торги проводяться на вітчизняній платформі Української енергетичної біржі. Можливість електронних торгів електроенергією відкриває широкі можливості та стабілізує ціни на енергоресурс. Дізнатися вартість електроенергії та отримати інформацію про те, як проходять аукціони, можна за посиланням: www.ueex.com.ua/rus/presscenter/news/kupit-elektroenergiu-na-birzhe-ukrainskaya-energeticheskaya-birz/.

Сировинні біржі

Торгівля енергоресурсами відбувається на спеціальних ринках. Товарно-сировинна біржа – це особливий вид фінансових ринків, на якому зустрічаються та укладають угоди покупці й продавці товарів, сировини. Торги на такій біржі можуть проводиться як «з голосу» в біржовій ямі, так і за допомогою електронної торгової системи. Торгують на ній не безпосередньо товарами, а правами власності на них. 

Товарно-сировинна біржа відіграє важливу роль в економіці. Крім спекулятивних операцій, вона виконує 2 важливі функції:

  • виявлення ціни;
  • страхування ризиків

ТСБ забезпечує стабільність в економіці за рахунок підвищення ліквідності сировини та товарів, а також оптимального їх розподілу. Практично всі торги на таких біржах проводяться не самим товаром, а контрактом на нього. ТСБ приваблює інвесторів з усього світу, завдяки чому відбувається розподіл капіталу, а учасники торгів отримують можливість залучити фінансування для закупівлі необхідного обсягу продукції.

Що таке Українська енергетична біржа

Українська енергетична біржа була створена для організації та проведення відкритих торгів енергоресурсами в Україні. Основною її функцією є створення організованого товарного ринку, механізму формування адекватних цін на провідні сировинні товари, в тому числі електроенергії.

Як випливає зі структури біржі, вона проводить торги на ринках нафти, газу, лісоматеріалів і інших реальних товарів, а також терміновими контрактами. Торги організовані в електронному режимі, що помітно прискорює процес укладання угод. Доступ до торгових майданчиків можна отримати, перебуваючи в будь-якій країні. Головна мати доступ до Інтернету.

УЕБ є важливою складовою економіки країни, тому що вона дозволяє виявити реальну ціну на товари і сировину, а постачальникам і покупцям товарів – страхуватися від ризиків. 

Опубликовано:08.01.2021voltag